In Klein Atelier: Gerard Engels

Te zien van 31 mei 2025 tot 14 september 2025

31 mei t/m 14 september 2025

In het Klein Atelier van De Wieger is niet alleen zijn werk te zien, maar Engels bouwt er zijn atelier na en geeft ons zo een inkijkje in het maakproces.

Bouwen met vloeibare was
Gerard Engels leerde aan de Akademie voor Industriële Vormgeving om driedimensionale objecten te ontwerpen. Die kennis past hij toe in zijn beeldhouwwerk. Sinds 1974 heeft hij zijn atelier aan huis, aan de rand van het bos in Retie. Zijn dagelijkse routine bestaat uit het verwarmen was. De vloeibare was stolt hij op een vel aluminiumfolie. Zodra de was is gestold, kan Engels er repen van snijden. Die gebruikt hij voor het opbouwen van zijn beelden. Met een soldeerbout smelt hij de stroken aan elkaar, maar net niet helemaal aansluitend, zodat je ziet hoe de beelden zijn opgebouwd.

Sculpturen die een geheim fluisteren
Zo ontwikkelde hij zijn eigen beeldtaal: een ruwe, schetsmatige stijl waarin de vorm tot de essentie wordt teruggebracht. Zijn bronzen torsen, paarden en andere figuren balanceren op het snijvlak van herkenbaarheid en abstractie. De toeschouwer wordt uitgenodigd om het beeld in gedachten te voltooien, alsof de sculpturen een geheim fluisteren dat je zelf mag ontsluieren. In het Klein Atelier van De Wieger is niet alleen zijn werk te zien, maar Engels bouwt er zijn atelier na en geeft ons zo een inkijkje in het maakproces.

Nieuwsbrief ontvangen?

Update form

Contactgegevens

De Wieger
Oude Liesselseweg 29
5751 WN Deurne
0493 32 29 30
info@dewieger.nl

Openingstijden

Open
Dinsdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Tweede Kerstdag, Tweede Paasdag, Tweede Pinksterdag en Hemelvaartsdag.
Gesloten
Maandag.
Nieuwjaarsdag, Carnavalszondag- en dinsdag, Koningsdag, 24 december, Eerste Kerstdag, Oudjaarsdag.
Copyright © 2025 De Wieger
Met ❤ gemaakt door Loeihard!