Onder grote en warme belangstelling is vandaag de tentoonstelling van multimediakunstenaar HJIMvanGASTEREN geopend in De Ateliers van De Wieger. Een dubbeltentoonstelling; de indrukwekkende expositie Silent Scream én prachtige zelfportretten.
Museumdirecteur Katjuscha Otte gaf het woord als eerste aan de Soroptimisten Helmond-Peelland die, inhakend op Silent Scream; tegen seksueel geweld, hun nieuwste project presenteerden. SOS-fluitjes die vrouwen, meisjes, maar ook jongens, bij zich kunnen dragen om alarm te slaan indien nodig. De Soroptimisten hopen hiermee bij te dragen aan awareness en veiligheid.
In haar introductie op de tentoonstelling vertelde museumdirecteur Otte over kunst en het tonen van ongepolijste eerlijkheid, óók als het schuurt. In Silent Scream geeft HJIMvanGASTEREN slachtoffers van seksueel misbruik een stem. Het fotokunstproject doorbreekt taboes, geeft inzicht en brengt de noodzakelijke dialoog op gang. De foto’s zijn meestal gemaakt op de plaats waar het seksueel misbruik plaatsvond. Kunst is niet altijd een eindpunt, maar een uitnodiging om het gesprek op gang te brengen.
Vertrouwen is steeds de basis om foto’s te kunnen maken, vertelde kunstenares HJIMvanGASTEREN. In haar portretten doorbreekt ze clichés en zoekt ze grenzen op. In Mirrorbound / Still me? onderzoekt zij hoe identiteit ontstaat in relatie tot de ander: gespiegeld, verbonden, maar ook begrensd; gevormd door de blik van de ander en soms gevangen daarin.
Silent Scream en de zelfportretten moet je gewoon zelf gaan zien! Vanaf heden te ervaren in De Ateliers van De Wieger. Lees meer over de tentoonstelling >
Tip: Op zondag 3 mei is er een speciale symposiummiddag Silent Scream. Hier kun je Henriëtte en andere deelnemers ontmoeten. Lees meer over deze ontmoetingsmiddag en het programma met sprekers en de activiteiten op onze website >



