De Wieger viert 100 jaar Friso Wiegersma met koffie, taart en kunst
Dinsdag 14 oktober 2025
Op dinsdag 14 oktober 2025 is het precies honderd jaar geleden dat Friso Wiegersma werd geboren. Voor museum De Wieger reden voor een feestelijk gebaar: alle bezoekers krijgen die dag een gratis taartje -zo lang de voorraad strekt-. Vroege vogels krijgen tussen 10.00 en 12.00 ook nog koffie of thee van het huis!
Ter ere van Friso’s jubileum is in De Wieger de expositie Het Dorp en veel meer - 100 jaar Friso Wiegersma ingericht. Friso werd het meest bekend als liedschrijver, maar voelde zich in de eerste plaats schilder. Zijn oeuvre was niet groot, maar wel indrukwekkend. In de tentoonstelling is veel ruimte voor zijn schilderijen en grafisch werk. Daarnaast bevat de tentoonstelling persoonlijke documenten als foto's, brieven, knipsels en de oude typmachine waarop Friso het lied Het Dorp schreef.
Vier samen met De Wieger Friso’s honderdste geboortedag. Kom op 14 oktober naar De Wieger, geniet van kunst, cultuur én een feestelijke traktatie. Tijdens deze dag gelden de reguliere entreeprijzen, museumkaart gratis. Op 14 oktober is het museum vanaf 10.00 uur open.
Lees meer over de tentoonstelling Het Dorp en veel meer
TIP! Op donderdag 16 oktober is Hans van der Woude, weduwnaar van Friso Wiegersma, te gast in Café De Wieger. In een interview vertelt hij over zijn eigen loopbaan als artiest en over Friso, die hij "De schilder van zijn leven" noemt. Lees meer >