Dit jaar wordt het Brabants Boek Present voor de vijfde keer uitgebracht, waarmee het eerste lustrum wordt gevierd. Het Prins Bernhard Cultuurfonds Noord-Brabant en literair productiehuis Tilt bouwen met dit present verder aan een literaire traditie in de provincie.
Sinds 2019 krijgt elk jaar een Brabantse literaire topauteur de opdracht een novelle te schrijven. De Veghelse Forugh Karimi, die in 2022 succesvol debuteerde met De Moeders van Mahipar, schreef voor deze lustrumeditie de novelle Nargis. Wil je meer lezen over Forugh en de novelle? Dat kan op deze pagina.
Het Brabants Boek Present wordt van 2 t/m 10 september cadeau gedaan aan de bezoekers van boekhandels in Noord-Brabant bij besteding van minimaal €15,-. Een lijst van alle deelnemende boekhandels vind je hier.
Jubileumextraatje: museumactie
Om deze jubileumeditie van het Brabants Boek Present te vieren is er dit jaar niet alleen een gratis novelle, maar krijg je op vertoon van Nargis ook nog eens je tweede toegangskaartje cadeau bij 10 Brabantse kunstmusea, waaronder De Wieger! De actie loopt van 2 september t/m 31 december 2023.

Op zondag 23 augustus is het extra druk bij De Wieger. Na het succes van vorig jaar organiseren de Vrienden en vrijwilligers van De Wieger opnieuw een kunstveiling ten bate van de verbouwing van Museum De Wieger. Het wordt een spetterende dag vol kunst, muziek en acts, met als hoogtepunt de benefiet kunstveiling! We verwachten veel bezoekers en bieders, daardoor kan het deze dag extra druk zijn.

NB. In verband met gereedmaken artiesten is het Groot Atelier minder goed toegankelijk, met excuses voor het mogelijk ongemak.